Ocieplanie pianką Kartuzy to najlepsze rozwiązanie w zakresie izolacji?

Izolacja wdmuchiwana jest nakładana za pomocą maszyny, która wdmuchuje materiał podobny do papieru w izolowaną przestrzeń powodując ocieplanie pianką Kartuzy. Ten rodzaj izolacji jest często wykonany z włókna szklanego, wełny mineralnej lub materiału celulozowego z odzysku (takiego jak gazety z recyklingu lub tektura), które pasują do niemal każdego miejsca — nawet do najbardziej nieznośnych przeszkód. Niezależnie od tego, czy chcesz zaizolować podłogę, wykonać ocieplanie pianką Kartuzy czy niewentylowany dach o niskim nachyleniu, płyty piankowe i panele ze sztywnej pianki mogą wykonać to zadanie. Zmniejszają ilość ciepła przewodzonego przez drewno, słupki ścienne i inne elementy tworzące strukturę domu.

Właściciele domów w Kartuzach polegają na tego rodzaju izolacji — która jest zwykle wykonana z poliuretanu, polistyrenu lub poliizocyjanuranu — zarówno w przypadku poszycia ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Płyty piankowe dobrze izolują wszystko, od ścian fundamentowych i ścian piwnicy po niewykończone podłogi i sufity. Wartości R zazwyczaj wahają się od R-4 do R-6,5 na cal grubości, co wskazuje, że płyty piankowe i sztywne panele piankowe zmniejszają zużycie energii lepiej niż wiele innych rodzajów izolacji dostępnych na rynku.

Bariery odbijające lub promieniujące działają inaczej niż większość rodzajów izolacji, dlatego ich skuteczność nie jest mierzona wartościami R. Podczas gdy standardowa izolacja, standardowe ocieplanie pianką Kartuzy zmniejsza przepływ ciepła w domu, izolacja odbijająca odbija ciepło z dala od domu, aby zapobiec nagrzewaniu się i promieniowaniu ciepła na chłodniejsze powierzchnie w pomieszczeniach. Izolacja jest skonstruowana przy użyciu bariery odbijającej (jak folia aluminiowa) umieszczonej na materiale podłoża (jak papier pakowy lub bąbelki polietylenowe). Właściciele domów w cieplejszym klimacie zazwyczaj umieszczają bariery odbijające lub promieniujące na strychu między legarami, krokwiami i belkami, ponieważ strych jest miejscem, w którym najwięcej ciepła dostaje się do domu. Również tutaj instalację można wykonać bez profesjonalisty z firmy z Kartuz.