Ocieplanie poddasza Leszno przy użyciu pianki PUR

Do zalet pianki o zamkniętych komórkach w porównaniu z pianką o otwartych komórkach należy jej wytrzymałość, wyższa wartość R oraz większa odporność na przecieki powietrza lub pary wodnej dzięki czemu ocieplanie poddasza Leszno jest skuteczne. Wadą pianki o zamkniętych komórkach jest to, że jest gęstsza, wymaga więcej materiału, a zatem jest droższa. Mimo że ma lepszą wartość R, zazwyczaj koszt na R jest nadal wyższy niż w przypadku pianki o otwartych komórkach.

Wybór pianki na ocieplanie poddasza Leszno może również opierać się na wymaganiach dotyczących innych właściwości użytkowych lub specyficznych dla zastosowania, takich jak wytrzymałość, kontrola oparów, dostępna przestrzeń itp. SPF o otwartych komórkach ma wartość R około 3,5 na cal i zwykle wykorzystuje wodę jako środek porotwórczy. SPF o zamkniętych komórkach ma wartość R około 6,0 na cal (starzona wartość R) i wykorzystuje porofory o wysokiej wartości R. Oba rodzaje pianek są powszechnie stosowane w większości zastosowań budowlanych, a wybór zastosowania może zależeć od wielu z omówionych powyżej czynników. Niektóre pianki są nieodpowiednie w określonych zastosowaniach, ale większość z nich nadaje się na ocieplanie poddasza Leszno. Na przykład zazwyczaj nie używałbyś pianki o otwartych komórkach poniżej klasy lub w zastosowaniach flotacyjnych, gdzie mogłaby absorbować wodę; zniweczyłoby to jego właściwości termiczne, ponieważ woda jest słabym izolatorem w porównaniu z powietrzem. Pianka o zamkniętych komórkach byłaby dobrym wyborem tam, gdzie małe rozmiary ramek wymagają możliwie największej wartości R na cal.

Czy w istniejącej konstrukcji można zastosować izolację z pianki natryskowej? Izolację z pianki natryskowej można nakładać na istniejące ściany po usunięciu istniejącej izolacji i odsłonięciu pustki w ścianie. Doświadczona firma z Leszna zrobi to najlepiej.