Psychoterapia dla dzieci Chojnice i rodzice z problemami

Terapia, psychoterapia dla dzieci Chojnice jest szczególnie odpowiednia dla młodszych dzieci. Terapia zabawą polega na wykorzystaniu zabawek, klocków, lalek, dzieł sztuki i gier, aby pomóc dziecku rozpoznać własne uczucia i zwerbalizować swoje doświadczenia. Zabawa często ujawnia głębsze problemy i może być również wykorzystana jako narzędzie do nauczania dziecka, jak rozumieć i radzić sobie ze swoimi konfliktami, uczuciami, przeszłymi traumami i zachowaniami.

Psychodynamiczna psychoterapia dla dzieci Chojnice: Terapia ta podkreśla znaczenie zrozumienia motywacji stojących za zachowaniem, myślami i uczuciami dziecka. Pomaga to zidentyfikować wzorce zachowań. Często obejmuje to kilka sesji tygodniowo.
Diagnostyczna psychoterapia dla dzieci Chojnice: Terapia diagnostyczna pomaga wspierać dzieci i diagnozować powszechne choroby psychiczne, na które cierpi wiele dzieci i młodych ludzi.

Jakie sygnały świadczą o tym, że moje dziecko może potrzebować wsparcia psychologicznego?

Jako rodzice pragniecie w życiu tylko tego, aby Wasze dzieci były szczęśliwe i zdrowe. Większość rodziców jest dość zorientowana w zmianach nastroju i zachowań swoich dzieci, jednak istnieją pewne specyficzne oznaki, które należy monitorować, a które mogą wskazywać, że Twoje dziecko potrzebuje profesjonalnej pomocy psychologicznej w zakresie psychoterapii dla dzieci Chojnice:

Nagłe wycofanie się lub obojętność na przyjaźnie lub zajęcia pozalekcyjne, które wcześniej kochały;
Negatywna rozmowa ze sobą. Wyrażanie złego samopoczucia i swoich umiejętności;
Ciągły stres i zmartwienia bez wyraźnego powodu;
Wyrażanie poczucia beznadziejności lub sygnalizowanie chęci poddania się;
Izolowanie się. Spędzanie czasu w swoim pokoju i brak chęci do interakcji z rodziną lub przyjaciółmi;
Zauważalne zmiany w nawykach związanych ze snem lub jedzeniem;
Nagła drażliwość lub nasilenie wybuchów gniewu;
Mówienie o samookaleczeniu lub okazywanie zachowań samookaleczających (wszystko, od obcięcia się po ciągnięcie za włosy);
Mówienie, że nienawidzą swojego życia, „Szkoda, że mnie tu nie było”, „Szkoda, że nigdy się nie urodziłem” lub coś podobnego;
Myśli samobójcze, mówienie o samobójstwie lub szukanie informacji na temat samobójstwa.