Dlaczego warto zapisać się na kursy windsurfingu?

Jeśli chodzi o popularne sporty zimowe, takie jak kursy windsurfingu sprawiają, że jazda na nartach i snowboardzie jest jak skała! Ale jako światowej sławy mistrz kitesurfingu, Marine Hunter, powie ci, że sporty zimowe to coś więcej niż tylko śnieg! Spotkaliśmy się z 25-letnią francuską mistrzynią windsurfingu, mistrzynią świata PWA i zawodniczką kursów windsurfingu, aby poznać jej 10 najważniejszych powodów, dla których warto zainteresować się windsurfingiem – i dowiedzieć się, jak stać się tak dobrym, jak wielki szef. Jeśli jest jeden sport, w którym zostawiasz swoje kłopoty na brzegu, to jest to windsurfing.

Kursy windsurfingu są dla Ciebie jeśli chcesz oderwać się od problemów! Poruszanie się po morzu wymaga dużego skupienia – nie tak, jak zwykły jogging przez las. Wymaga to całkowitego zaangażowania ciała i wielozadaniowości między czuciem deski na wodzie a naciąganiem żagla z przodu. Nie ma czasu na rozmowę telefoniczną, żadnych nowych powiadomień na ekranie, nic nie stoi na przeszkodzie – jesteś całkowicie darmowy. Jesteś tylko ty i wielki błękit. Wyrzućmy coś od razu, windsurfing wymaga sporo praktyki. Ale gdy tylko nauczysz się, jak stać na desce bez przewracania się lub samodzielnie kontrolować żagiel, twoja pewność siebie rośnie szybko i zdajesz sobie sprawę, że możesz zrobić coś niesamowitego, tylko niewielka mniejszość ludzi na świecie wie, jak to zrobić.

Umiejętność jakie dają kursy windsurfingu to supermoc. Nawet jeśli windsurfing jest uważany za sport indywidualny, to zbiorowy duch czyni go tak wyjątkowym. Niezależnie od tego, czy zepsułeś deskę podczas surfowania, czy potrzebujesz pomocy w powrocie na brzeg, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże. Społeczność windsurfingowa jest naprawdę fajna i wszystkich nas łączy to samo podekscytowanie nie tylko podczas kursów windsurfingu, ale także podczas późniejszych zawodów. Naprawdę rzadko można znaleźć kolegę windsurfera, który próbuje ukraść twoją falę lub sprawić ci kłopoty – nawet zawodowcy są naprawdę pomocni i gościnni.