Jak działa agroturystyka, noclegi na Kaszubach?

Podstawowa działalność farmy takiej jak agroturystyka, noclegi na Kaszubach zawsze polegała na uprawie roślin lub hodowli bydła, które można sprzedać konsumentowi jako towar lub jako towar do dalszego przetworzenia – na przykład bydło sprzedawane na rzeź lub winogrona sprzedawane do winnicy. Jednak w ostatnich latach wzrosły koszty nakładów na hodowlę zwierząt gospodarskich i upraw, a ceny towarów spadły. Już samo to wystarczyło do znacznego obciążenia finansowego wielu gospodarstw. Ale dwa inne czynniki również przyczyniły się do tego, że niektórzy rolnicy z agroturystyki oferującej noclegi na Kaszubach zostali zmuszeni do znalezienia nowych sposobów zarabiania na boku:

Globalizacja: Kiedyś rolnicy prowadzący miejsca takie jak agroturystyka, noclegi na Kaszubach musieli zmagać się tylko z regionalną konkurencją rynkową, ale ulepszone środki transportu, komunikacji i handlu międzynarodowego poszerzyły rynek, sprawiając, że gospodarstwa z przeciwnych stron świata bezpośrednio ze sobą konkurują.

Uprzemysłowienie: Mniejsze gospodarstwa rolne, takie jak agroturystyka, noclegi na Kaszubach, są teraz zmuszone walczyć nie tylko ze sobą, ale także z rolnictwem uprzemysłowionym. Te duże firmy rolne są w stanie wyprodukować więcej produktów za mniejsze pieniądze dzięki wykorzystaniu wielkoskalowych obiektów i nowoczesnej technologii aby agroturystyka, noclegi na Kaszubach była atrakcyjna dla odwiedzających.