Kiedy wykonać ocieplenie poddasza, dachu?

Szeroko nagłośnione badanie przeprowadzone przez Oak Ridge Laboratories w 1991 roku wykazało, że izolacja poddasza, ocieplenie poddasza z włókna szklanego luźnego straciła wiele ze swojej wartości izolacyjnej, gdy temperatura spadła poniżej 20 stopni, co sprawiło, że włókno szklane luźne stało się produktem gorszym w porównaniu z celulozą. Skontaktowałem się z firmą wykonującą ocieplenie poddasza w tej sprawie, a on powiedział: „To była prawda 20 lat temu, ale od tego czasu wszyscy producenci włókna szklanego znacznie zmienili swoje produkty i po prostu nie jest to już problemem”.

Skontaktowałem się również z kilkoma producentami izolacji, dociepleń poddasza w tej sprawie. Powiedzieli to samo i przesłali mi kilka świetnych informacji na poparcie tego. Luźna izolacja poddasza z włókna szklanego nadal podlega konwekcji, ale nie tak bardzo, jak kiedyś stare włókno szklane.

Jeśli skontaktujesz się z firmą Eko Dom – ocieplenie poddasza, zapewnią cię, że włókno szklane lub wełna mineralna to zdecydowanie najlepszy wybór do izolacji poddasza.

Pianka natryskowa zapewnia najlepszą dostępną izolację poddasza, ocieplenie poddasza. Wybierz jeden z dwóch typów: o zamkniętych komórkach i otwartych komórkach, czyli odpowiednio 2 funty i ½ funta. Ich wartości izolacji wynoszą odpowiednio około R-6,5 i R-3,6 na cal. Po prawidłowym zainstalowaniu oba rodzaje izolacji wypełniają wszystkie zakamarki w przestrzeni i tworzą idealną barierę powietrzną. Kiedy powietrze nie może się przez nią poruszać, masz zerowe przenoszenie ciepła przez konwekcję.